2007 04 listopada 2007

Wołodia itL Ln, itp. Wędrowiec z prowincji (szorstkie fragmenty opowieści)

Opublikowane: | Kategorie: Aktualności , Proza , Kreatywność |

Początkowo praca ta została pomyślana jako historia, ale ze względu na pewne okoliczności, my (autorzy, 2 godz.) Postanowił napisać scenariusz. (Może będziemy pisać. Istnieje możliwość, że nawet wycofać film.) Jest już napisane, więc zdecydowaliśmy się opublikować fragmenty. Są bardzo małe i prawie nad nimi nie działa, więc nie jest to nawet fragmenty i szkice. "Wędrowiec prowincji" - nie jest to ostateczna nazwa.

Dyskutuj Możesz przeczytać w //narod.yandex.ru/userforum/?owner=snarki2006

Tekst w nawiasach kwadratowych [...] wyciąć, ponieważ [nadrzędny wzgląd].

Zacznijmy.


E-mail

Data, czas: 18 kwietnia 2071 08:32
Nadawca: dyrektor Moskiewskiego Instytutu czasu, Eduard Petrov
Odbiorca: uczeń klasy 6 37. Moskwie Liceum z profilem nauk ścisłych Elena Prost
Temat: Oferta hronoekspeditsii

Otrzymaliśmy informację, że we wrześniu 2004 roku, z [...] w naszych czasach, w Moskwie, dostał się nielegalnie hronavt. Kim jest i gdzie jest nieznany. Jako jeden z kierunków badań proponuję udać się tam i osiadł na pewien czas w jednym ze swoich szkół. Nasi specjaliści przygotują niezbędne warunki, wymaga zgody.

Data, czas: 18 kwietnia 2071, 08:40
Nadawca: Elena Prost
Odbiornik: Eduard Petrov
Temat: Wyrażam zgodę

Zgadzam się. Ale dlaczego ja?

Data, czas: 18 kwietnia 2071, 08:53
Nadawca: Eduard Petrov
Miejscowość: Elena Prost
Temat: fakty i wnioski

Po pierwsze, [...] - stara nazwa [miasto]. O co ci to nie mówi? Po drugie, dlatego, że jesteś będzie nasz ratownik, trzeba praktyki. Po trzecie, wśród swoich rówieśników, nie jesteśmy tak wielu specjalistów. Dziecko jest łatwiejsze do rozliczenia w szkole niż dorośli do pracy, a to powoduje mniejsze podejrzenia.

Data, czas: 18 kwietnia 2071, 08:55
Nadawca: Elena Prost
Odbiornik: Eduard Petrov
Temat: niebezpieczeństwo?

Podczas wyprawy do ojczyzny historycznej, dzięki, ale nie ma zagrożenia, aby spotkać mojego dziadka, Alexander Andreichenko? On właśnie będzie mój "tym samym wieku".

Data, czas: 18 kwietnia 2071, 08:59
Nadawca: Eduard Petrov
Miejscowość: Elena Prost
Temat: ryzyko jest 😉

Dowiesz się z nim w tej samej klasie. Jest bezpieczny informacje trajektoria będzie odizolowany, nasi eksperci obliczyli wszystko i konkurować.

PROLOG

We wrześniu, gdy lato powoli ustępuje jesieni, miasto obniżył nasze wspaniałe pogodę - świeże, chłodne dni, miękki-blue sky, lekkie chmury, chłodny wiatr; Deszcze są rzadkie i krótkie. Drzewa pokryte są złotym światłem, słońce powoli unoszą się w niebo i delikatnym światłem.

Jednak nie jest to metamorfoza była powodem zmiany nastroju naszego bohatera. Nie, nie było szczęśliwe chłodne powietrze Konstanty króliki szósty równiarka, i że znowu wrócił do szkoły.

Zauważ, że najczęściej studenci nie bardzo chciał wrócić na lekcje po wakacjach, ale jeśli zrozumieć przyczyny jasnym nastroju w Bones, lekcje nie były bardzo podobne.

Po pierwsze, spotyka kolega Jurij Sosnovsky. W centrum jego kości traktowane łagodniej do Yura, ale, mimo to, obiecał nauczyć, jak pewne rzeczy - Konstanty, jak wspinać się po ścianach, skakać przez płoty, prolazit przez dziurę w płocie - i innych podobnych sztuczek. W tym przypadku, Jura był mistrzem.

Po drugie, na krótko przed latem złamać inny kolega, Alexander Andreichenko, dał mu bardzo interesujące, ale grubą książkę. Kilka dni Kostia przeczytać połowę, ale musiał wrócić książka - Sasza był wyjazd na lato w mieście Sankt Petersburg. Konstanty był strasznie zainteresowany, co będzie dalej, a co po wszystkim.

I po trzecie, to, oczywiście, co najważniejsze, patrz Kostia kolega Lena Polyakov. To jest tak ważne, że nie jest to absolutnie konieczne szczegółowe historia.

W sierpniu 2004 roku, kiedy zaczął pracować Baranow na terenie szkoły, widział swoją Wychowawca, Irina Andreevna. Chodzi o coś mówi do wysokiego, szczupłego dziewczynę około dwunastu. Kostia podszedł do Irina A. i powiedział cześć.

- Met Konstanty. To Lena Polyakova, będzie uczyć się w naszej szkole w tym roku - powiedział Irina Andreevna. - Lena, jest króliki kości Twoje przyszłe koledzy.

Lena spojrzała na Kostia szare oczy, które błysnęły iskry, a potem uścisnął mu dłoń, a Konstanty czuł silny. Ciekawe ten przyszły kolega.

- Witam, Kostia, - uśmiechnął się, powiedziała głosem, jak dawno temu znali go.

Muszę powiedzieć, że Konstanty był bardzo lubi opowieści o Sherlocku Holmesie i potajemnie uważał się za sprytny. Tak więc, gdy zobaczył nowego człowieka, próbował, podobnie jak Holmes, pojawia się na jego twarzy, aby zrozumieć więcej na ten temat. Szczerze mówiąc, nie bardzo mogli.

"Sportowy, siła w dłoni - ćwiczenia - konkluduje" Holmes ". - Otwórz twarzy zniknął piegi, włosy długie lniane - brak informacji. Patrzy uważnie, ale pozycjonowanie w oczach wyraz, jakby chciał coś powiedzieć. "

Chciałem zatrzymać się więcej, ale to by mieć coś do powiedzenia. Kostia nie wymyślić, tylko skinął głową z roztargnieniem i poszedł dalej. Ma dwadzieścia metrów, spojrzał.

Irina Andreevna nie było, a dokładnie skanowane Lena Polyakova szkolnym. Przez chwilę wpatruje się w kości, ale w tym samym sekudu zwrócił się do strony drogi, gdzie hałas jechał samochód vzmetaya tazheluyu żółto-szary pył.

Rozdział 1. PRO HOBBY

Lena była znacznie różni się od swoich rówieśników. Ona skomunikowana z przyjazny i otwarty, uśmiechnięty, zainteresowany wielu rzeczy, nie wahaj się zadawać pytania. Kiedy rozmawiałem z nikim, to uważnie patrząc prosto w oczy drugiej strony, powodując czasami czułem się niezręcznie wiele.

W pierwszym dniu Lena została poddana Wybrzeża przy biurku. Była trzecia w pierwszym rzędzie, tak, że to, co się dzieje, że nie było bardzo dobrze widział i słyszał nauczycieli.

Rok szkolny rozpoczął się matematyki. Kiedy nauczyciel Evgenia Pietrowna z jakiegoś powodu opuścił pokój, Lena, powiedział:

- Kości, i to, co chcesz zrobić?
- Nie wiem ... To znaczy, sport czy tam, hobby?
- Ogólnie rzecz biorąc. A ja źle sobie wyobrazić, co się hobby - powiedział Lena i Kostia był zaskoczony:
- Czy wiesz, co to jest? To jest taki szał, każdy ma swoją. Tutaj Eugene Khomyakov sprawia, miękkie zabawki, Igor Sheremetyev rozwiązywać zagadki fizyki, choć nie wiem, czy to jest hobby, a ja szczególnie nie wszystko w tym celu. Chyba, że ​​czytam książkę i sportu zajmuje się pływanie i siatkówka.
- A moim zdaniem, jeśli ktoś kocha książki i pływanie, szachy i inne siatkówkę, a niektóre miękkich zabawek ... i muzyki, na przykład, nie ma żadnej różnicy - odpowiedział Lena i Kostia myśli, a po kilku sekundach przyszedł Evgenia Pietrowna. Wszystkie zadania były na pokładzie, więc nauczyciel wziął trochę o ich działalności, i mówić o entuzjazmie kontynuował szeptem.
- A kim ty jesteś w klasie więcej niż zainteresowany?
- Alexander Andreichenko - szachista Yuri Sosnovsky - tracer, że jest zaangażowany w parkour. To rodzaj sportu, jak można wyjaśnić ... - zaczął i zawahał Konstanty na pół sekundy, ale Lena była przed nim:
- Wiem, co to jest - mój przyjaciel robi. Gdy masz kogoś, kto jest?
- Tak po prostu nie mów. Cóż, Kesha Beloborodov - Muzyk ...
- Ciekawe. Ja też muzykantka, gry na skrzypcach, a inny rowerzysta.

Kostia tylko pokręcił głową, ale nic nie powiedział, ale nadal pisać decyzję.

* * *

Podczas przerwy podszedł Jurij Sosnovsky, krótki, chudy mężczyzna z rudymi włosami i lekkim uśmiechem zamrożone na jego twarzy, zapytał:

- Hej, zacząłeś trenować?
- Tak, nawet wtedy, gdy - i co z tego? Mam coś, co mogę nawet dziś, wszystko zależy od Ciebie.
- Dobrze. Przyjdź o siódmej, "trzech czwórek" - powiedział Jurij i Kostia skinął głową:
- Dobrze.

* * *

Kilka wieków temu, w regionie, gdzie jest nasze miasto, zamieszkane przez muzułmanów, którzy bronią koczowniczych się przed wrogami ze wschodu, podpisali kontrakt z Iwanem Groźnym i stał się częścią Rosji. Od tych miejsc, bogata ludności, nie tylko potomkowie koczowników, ale także rosyjskich, Tatarów i wielu innych - części naszego kraju.

Trzy lata temu wydarzenie to było 444 lat życia. Przed Pałac Kultury "Przyjaźni Narodów" stworzyliśmy tarczę z napisem "444 lat razem". Numer został napisany dużymi literami, prześladuje, a wkrótce powstała nazwa za pałacem "trzy cztery", który przetrwał, a następnie, gdy panel został usunięty, a lata temu Unia przekroczyła 445.

Tak więc, w pobliżu pałacu, i to było zaplanowane, aby sprostać Bones i Yura. Kostia regularnie udał się do siedmiu, usiadł na ławce kilka minut i zobaczył Yuri, ale nie był sam, ale w towarzystwie czterech facetów w tym samym wieku - no, może trochę starszy. Jura zauważył również Kostia, pomachał i powiedział coś do swoich przyjaciół.

- Et tu [pojechaliśmy] - Yuri Kostin powiedział im przydomek, gdy chłopaki wymyślili siebie. - A to - Jura zaapelował do wybrzeża, wskazując na chłopaków - znaczniki.

Chłopcy spotkali, ale aliasy, że Jura zwanych przyjaciół, Kostia nie pamiętał.

- [Konstantin] wiesz jak to zrobić "Manki"? - Zapytał Jura
- Co to jest?
- Scha show - powiedział "Oskar" (pseudonim wśród znaczników Jura) - zob.

Pobiegł do niskiego, półtora metra, ogrodzenia między pałacem i leżące wokół parku, zerwał się, chwycił obiema rękami i poleciał do drugiej strony - aby wyświetlić tylko wierzchołek czerwonym shaggy. Następnie w ten sam sposób, wrócił, podszedł do Wybrzeże:

- Czy możesz?
- Postaram się ... - Konstanty odpowiedział po krótkiej przerwie. Nic w siatkówkę i musiał dokonać takich skoków.

Kostia stanął przed ogrodzeniem, wzorzyste, jak skakać, wewnętrznie usztywnione. Uciekł, skoczył stopy poleciał w złym kierunku, trzymając się za ręce na płocie, podobnie jak Jura. Spada, niech ręce i wylądował na siedząco.

Po skoku pozostaje przyjemne uczucie lotu. Nie było przekonanie, same w sobie, i chciał wrócić tą samą drogą do chłopców i wykonywać sztuczki trudniejsze. Kostia rozejrzał się i zobaczył coś, z której zamarł.

W pobliżu ogrodzenia przykucnął Elena Polyakova, nie widoczny z drugiej strony pozostałe dzieci, i wpatrywał się w kościach. Gdy ją zobaczył, położyła palec na ustach - quiet! - I przyszedł i szepnął:

- Nie mów, że tu jestem. Potem wyjaśnię - i pobiegł wzdłuż ogrodzenia.

Kostia odwrócił się do ogrodzenia i w ten sam sposób powrócił.

* * *

... Wróciłem do domu po pół godziny, znacznie przeszkoleni na różnych obiektach. Kostia szedł alejką, patrząc na topoli jesienne, jeszcze zielone, ale suche i smutne, na jasnoniebieskim niebie.

Za usłyszał szybkie kroki i zrównali z Kostia Elena Polyakova, mówiąc:

- Proszę mi wybaczyć, jestem za tobą oglądał - i ledwo odpowiedział Kostia chciał kontynuować. - Słyszałem kiedyś, że tracer Jura natychmiast zainteresował się, poszedł do zmiany niektórzy ludzie muszą dowiedzieć się, jak wyglądają Jura. Spójrz: mówisz, spotkanie przedstawił - usłyszałem. Poszedłem więc do ciebie.
- Dlaczego chcesz nasz trening? Po prostu zastanawiasz?
- Nie, byłem w interesach. Lepiej powiedzieć proschaesch mnie za to, co dalej?
- Myślę - powiedział Baranow, - nic złego się nie stało. Nie wybaczę ci tego.
Lena westchnął - zbyt trudne. Zapytała:
- Ty też uważa, że ​​powinna ona, słuchać i czytać listy innych ludzi może być, jeśli nikt krzywdy?
Kostia wzruszył ramionami.
- Więc myślenie Sasha Andreichenko - Lena powiedział.
Kostia chciał zapytać skąd wiedziała, a kiedy czas, aby porozmawiać z Sasha, ale zmienił zdanie.

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.

flash time widget created by East York bookkeeper
Czas Widget Stworzony przez Flash East York księgowy
flash time widget created by East York bookkeeper